Hokejový obranca Branislav Kubka v našej škole

Dňa 25.4.2023 k nám zavítal ďalší rodič z 2.B. Potešil nás svojou návštevou hokejový hráč HKM Zvolen – obranca Branislav Kubka #77#.
Rodák z Detvy nám porozoprával o hokejových začiatkoch a celej doterajšej hráčskej kariére.
Ď a k u j e m e !

Pôsobenie zdrojového človeka v triede je významná súčasť kurikula, nástroj prepojenia učenia so životom. Ide o odborníka v oblasti, ktorá úzko súvisí s preberaným učivom či celoročnou témou. Odborníci, často sú to rodičia, zdieľajú svoje vedomosti, skúsenosti, názory v súvislosti so svojím povolaním, koníčkami a záľubami, cestovateľskými aktivitami a pod. Prezentujú svoje skúsenosti, diskutujú s deťmi o danej téme, poskytujú rady pri spracovaní aplikačných úloh, hodnotia, poskytujú spätnú väzbu na spracované úlohy. Po dohode s učiteľom môžu viesť vyučovanie. Na výbere odborníkov, ktorí prichádzajú do triedy, sa okrem učiteľov podieľajú aj deti a rodičia. Tieto aktivity predstavujú oživenie učenia, jeho hlbšie spojenie s reálnym životom v komunite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a platia zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google.